Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

18 maja 2023

  1. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbył się w dniach 8-15 maja 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”.

Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę.  Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie –  fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.”

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele  atrakcji dla naszych najmłodszych Czytelników.

Rozpoczęliśmy od wizyty Śnieżki w Gminnym Przedszkolu w Spiczynie, która czytała dzieciom oraz zachęcała do czytania . Przedszkolaki z 4 grup wysłuchały bajkę „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, a następnie rozwiązywały zagadki i układały puzzle. Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowankę o Śnieżce.

Filie w Zawieprzycach i  w Jawidzu również włączyły się w akcję i przygotowały zajęcia dla dzieci. Filie w Zawieprzycach odwiedziły dzieci z klasy IV i V wraz z opiekunami. Na wstępie Pani bibliotekarka omówiła z młodzieżą zasady korzystania z biblioteki oraz szanowania książek, następnie odbył się "Sąd nad książką". Książka  wyraziła prośbę "Tak się boję, aż drżę cała...Brońcie mnie, kochani. Do lamusa nie chcę odejść, Pragnę zostać z Wami!". Po jednej stronie zasiedli obrońcy książki, po drugiej oskarżyciele i wywiązała się ostra dyskusja nad potrzebą tradycyjnej książki, którą wypiera komputer, internet, audiobook. Po wysłuchaniu wszystkich argumentów sędzia podjął decyzję, że nic nie zastąpi książki i czytania. Lekcja była bardzo owocna, gdyż każdy brał w niej udział. 

Natomiast 15 maja Szkołę Podstawową w Jawidzu odwiedziła Indianka. Zachęcała dzieci do odwiedzania gaju  zwanego biblioteką oraz przeczytała „Księgę Dżungli” w oddziale przedszkolnym oraz w klasie I, II, III. Następnie Indianka pojechała do przedszkola Aniołek, aby i tam zaszczepić w dzieciach miłość do książek. Były to fajne spotkania o czym świadczyły uśmiechy na twarzy.

Dziękujemy za aktywne uczestnictwo i miłe spotkania!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-18
Data publikacji:2023-05-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:118