Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Rozdanie nagród - konkurs plastyczny "Twórczość Marii Knopnickiej oczami dzieci!"

Przejdź do - Rozdanie nagród - konkurs plastyczny "Twórczość Marii Knopnickiej oczami dzieci!"

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "TWÓRCZOŚĆ MARII KONOPNICKIEJ OCZAMI DZIECI"

Przejdź do - WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "TWÓRCZOŚĆ MARII KONOPNICKIEJ OCZAMI DZIECI"

Konkurs plastyczny „Twórczość Marii Konopnickiej oczami dzieci” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że laureatami zostali:

1 miejsce – Maja Miziołek

2 miejsce – Piotr Nowicki

3 miejsce – Edyta Żmuda

Zapraszamy wszystkich uczestników na spotkanie podsumowujące konkurs, które odbędzie się w czwartek o godzinie 14.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spiczynie oraz po odbiór pamiątkowych dyplomów i nagród .

 

Tydzień Bibliotek "Świat w jednym miejscu"

Przejdź do - Tydzień Bibliotek "Świat w jednym miejscu"

Tydzień Bibliotek to ogólnopolskie święto czytelnicze, zainicjowane w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Rozpoczyna się zawsze 8 maja – w Dniu Bibliotekarza.

Tegoroczna nazwa Tygodnia Bibliotek „Świat w jednym miejscu”.
„Hasło, zaproponowane przez panią Grażynę Piskorz, wicedyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Z jednej strony to swoista oaza w mieście czy na wsi, mały  fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.”

I my przez cały tydzień świętowaliśmy z naszymi najmłodszymi Czytelnikami.

Biblioteka Publiczna w Spiczynie gościła grupy przedszkolaków: „Jeżyki”, „Rybki”, „Motylki” i  „Sówki” z Gminnego Przedszkola w Spiczynie. Dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece, jak dbać o książki i je szanować. Poznały zasady wypożyczenia książek i jak można stać się czytelnikiem biblioteki. Milusińskim bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. W czasie spotkania w bibliotece odbyło się głośne czytanie książki dla dzieci pt. ,, Kicia Kocia w bibliotece”.  Dzieci dowiedziały się jak powstaje książka. Na koniec spotkania otrzymały zadanie – każdy miał się wcielić w ilustratora i zaprojektować okładkę do nowych przygód Kici koci. Dla większości maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką i książką a już wiemy, że na pewno nie ostatnie.

Filie GBP w Spiczynie także odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych SP w  Jawidzu i Zawieprzycach. Pani bibliotekarka przeczytała książki o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane i brały czynny udział w rozmowie na temat szanowania książek i zasad korzystania z biblioteki. Wykazały się też bardzo dobrą znajomością bajek – znały odpowiedzi na wszystkie przygotowane zagadki. Na koniec pociąg złożony z lokomotywy(pani bibliotekarka) i dołączonych wagonów (dzieci) zwiedzał bibliotekę zatrzymując się przed każdym regałem. Dzieci wyszły ze spotkania bardzo zadowolone, a pani bibliotekarka dostała specjalną laurkę z podziękowaniami.

Dziękujemy za miłe spotkania!

Galeria


  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: