Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Narodowa Czytanie - fotorelacja

Przejdź do - Narodowa Czytanie - fotorelacja
15 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spiczynie odbyło się Narodowe Czytanie.
Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony spotkaliśmy się wspólnie, aby czytać „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Przy współpracy z reżyserem panem Tomaszem Załuckim z Teatru Pierwszego Kontaktu w Lublinie udało się nam przybliżyć uniwersalne przesłanie powieści. Dzięki zaangażowaniu osób, które przyjęły zaproszenie do czytania - spotkanie miało formę krótkiej sztuki teatralnej, a w rolę bohaterów dramatu wcielili się:
Anieli Dulskiej – Maria Bielecka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Spiczynie;
Felicjana Dulskiego – Zdzisław Niedźwiadek – kierownik referatu ds. organizacyjno – administracyjnych i oświaty Gminy Spiczyn oraz Piotr Biedak – Radny Gminy Spiczyn;
Zbyszka Dulskiego – Waldemar Czarski – inspektor ds. oświaty Gminy Spiczyn;
Hesi Dulskiej – Karolina Saracyn – Radna Gminy Spiczyn;
Meli Dulskiej – Natalia Dudek – starszy bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej
w Spiczynie;
Hanki – Joanna Iwańska – Dyrektor Gminnego Przedszkola w Spiczynie;
Juliasiewiczowej – Joanna Gąsior – Wice Przewodnicząca Rady Gminy Spiczyn;
Tadrachowej - Joanna Grabowska – Skarbnik Gminy Spiczyn;
Lokatorki – Bernadetta Przybylska Bartnik – Wice Wójt Gminy Spiczyn;
Narrator – Dorota Matyjaszczyk – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Spiczynie;
Reżyser – Tomasz Załucki.
Wszyscy czytający wczuli się w swoje role z pełnym poświęceniem, o czym świadczy również charakteryzacja postaci jakie mieli odegrać. Zebrana na widowni publiczność z zaciekawieniem oglądała występ czego uwieńczeniem były pozytywne opinie i gromkie brawa na koniec.

Narodowe Czytanie 2021 - video

piknik na pożegnanie wakacji

26 sierpnia GBP w Spiczynie Filia w Zawieprzycach zorganizowała piknik na pożegnanie wakacji. I choć pogoda nie dopisała to niezrażeni tym zainteresowani przybyli do biblioteki. Tego dnia skorzystaliśmy z gościnności dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zawieprzycach i spotkanie przenieśliśmy na salę gimnastyczną. Miało być czytanie pod chmurką? I było – kreatywność i pomysłowość dzieci nie zna granic, same stworzyły chmury. Odbyła się pogadanka na temat segregacji śmieci. Beztrosko minął czas przy zabawach z grami planszowymi. Gościliśmy Pana Marka Kołodziejczyka - rysownika, ilustratora książek, ornitologa. Podzielił się wiedzą na temat rysunku, pokazywał krok po kroku jak wykonać profesjonalny szkic oraz z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji jaką są ptaki. Na koniec przekazał do naszej biblioteki album o zwierzętach, którego on jest ilustratorem. Mamy nadzieję, że spotkanie z Panem Markiem zaszczepiło w dzieciach zainteresowanie ptakami, a lekcja zaowocuje wieloma ciekawymi obserwacjami.

Galeria


  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: