Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Noc Bibliotek

Przejdź do - Noc Bibliotek

4 października 2019r. Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie włączyła się w V  edycję ogólnopolskiej akcji  „Noc Bibliotek’’ . Tegorocznemu wydaniu nocnych wydarzeń nadano hasło „ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK” , w którym wzięło udział 20 dzieci w wieku od 7-13 lat. Noc rozpoczęliśmy wspólnym czytaniem książki pod tytułem ’’Niezwykła historia Sebastian Van Pirka”-Marcina Wichy. Po przeczytaniu książki, dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkursach, m.in. kalambury, głuchy telefon, zabawy z balonami ,zagadki i quizy o bajkach. Po wspólnie odśpiewanej piosence „ Miłość za regałem” wszyscy zasiedli do kolacji. Następnie udaliśmy się do czytelni biblioteki, która zmieniła się w salę kinową -obejrzeliśmy film ‘’Ptyś i Bil’’ który dostępny był dla wszystkich bibliotek zarejestrowanych w akcji. Jeszcze przed spaniem odśpiewaliśmy naszą piosenkę ‘’Miłość za regałem’’ która towarzyszyła nam aż do końca ‘’nocy bibliotek’’.  O północy, każdy rozłożył swoją karimatę , wybrał najciekawszą książkę z półki  i przy świetle latarek ze skupieniem czytał. Około godziny pierwszej wszyscy poszli spać. O poranku zasiedliśmy do wspólnego śniadania i tym akcentem zakończyliśmy wspólną noc.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę  i zapraszamy za rok.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Przejdź do -  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

        Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji w GBP w Spiczynie w Filii  w Zawieprzycach i Jawidzu zorganizowana została akcja głośnego czytania dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. W dniu 30 września i 1 października dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami odwiedziły nasze filie. Najpierw Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zasadach korzystania z biblioteki i o księgozbiorze a następnie przeszła do czytania bajek. Najmłodsi  z zainteresowaniem wysłuchali  opowieści o przygodach swoich ulubionych bohaterów Reksia, Piotrusia Pana czy też Kubusia Puchatka. Na koniec mali czytelnicy mogli wypożyczyć wybrane przez siebie bajki do domu. Tym dniem rozpoczęliśmy kolejną edycję cyklicznych spotkań „Z książką u przedszkolaków”.

        Celem takiej akcji jest promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie do wspólnego czytania rodziców i dzieci.

PIERWSZE DYPLOMY MAŁYCH CZYTELNIKÓW

Przejdź do - PIERWSZE DYPLOMY MAŁYCH CZYTELNIKÓW

Miło nam poinformować, że w naszej bibliotece dwójka małych czytelników biorących udział w akcji „Mała Książka- Wielki Człowiek” otrzymała dyplomy w nagrodę za zebranie kompletu naklejek. Dzieci wytrwale i systematycznie odwiedzały bibliotekę, za każdym razem wychodząc z niej z kilkoma książeczkami.

Gratulujemy rodzeństwu Kacperkowi i Oliwii Styrnik!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:
Data publikacji:
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin: