„BACZYŃSKI – MIŁOŚĆ I WOJNA”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

13 września 2019

    Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie uzyskała grant „BACZYŃSKI – MIŁOŚĆ I WOJNA” w ramach projektu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” w lubelskiej edycji 2019 – dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu , którego operatorem w województwie lubelskim jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Inspiracją zadania są wspomnienia seniorów zarejestrowane w trakcie poprzedniego projektu. Realizacja działań ma na celu stworzenie dla mieszkańców Gminy Spiczyn możliwości obcowania z kulturą oraz pokazanie jak ważną rolę odgrywa ona w rozwoju pozytywnych wartości
 w kształtowaniu charakteru. Jednodniowa wycieczka do Warszawy pozwoli poznać historię okupowanej Warszawy i jej mieszkańców. Przeprowadzone będą warsztaty teatralne i wokalne, na których uczestnicy będą mogli szlifować swoje talenty. W ramach projektu powstanie widowisko słowno-muzyczne upamiętniające wybuch II wojny światowej i Powstanie Warszawskie.  Kanwą tego widowiska będzie twórczość K. K. Baczyńskiego, a całość dopełnią śpiewane przez uczestników projektu pieśni wojenne. Dla zainteresowanych zostanie zorganizowane spotkanie, na którym strażacy podzielą się swoją wiedzą, natomiast przedstawiciele WOT przygotują jednodniową „szkołę przetrwania”, aby uczestnicy mogli doświadczyć trudów życia partyzanckiego.

W trakcie realizacji zadania Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie współpracować będzie z partnerami, którymi są:

  1. Urząd Gminy Spiczyn
  2. Szkoła Podstawowa w Spiczynie
  3. Szkoła Podstawowa w Jawidzu
  4. Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego herbu Suchekomnaty

5.Ochotnicza Straż Pożarna w Spiczynie

6.Wojska Obrony Terytorialnej – tzw. Terytorialsi

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-13
Data publikacji:2019-09-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:404